Hubert Klimko-Dobrzaniecki z wizytą w naszej bibliotece

Wczoraj (21 kwietnia 2015 r.) odbyło się spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim poetą, pisarzem, filozofem, podróżnikiem autorem książek dla dorosłych i dla dzieci, nominowanym do wielu prestiżowych nagród literackich takich jak: Nike, Cogito, Angelus, a w 2007 r. znalazł się na liście kandydatów do Paszportu Polityki.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, spotkanie autorskie, 21.04.15 r.

Spotkanie odbywało się w ramach ogólnopolskiego programu Promocja Czytelnictwa DKK realizowanego i finansowanego przez Instytut Książki.
Autor chętnie i wyczerpująco odpowiadał na nasze pytania, dzieląc się swoimi doświadczeniami literackimi, zdradzając nam, co w jego wyjątkowej twórczości jest zapisanym snem (fragment Rzeczy Pierwszych) fikcją literacką, a które historie oparte zostały na faktach (Preparator). Szczególnie ciepło opowiadał nam historię związaną z napisaniem książki dla dzieci Bangsi (miś), którą zadedykował swojemu synkowi.
Autor podzielił się z nami swoimi planami na przyszłość i zdradził, że wkrótce ukaże się jego druga książka dla dzieci pt. Korkociąg (kryminał).
Spotkanie poprowadziła Ewa Krukowska opiekun DKK dla Dorosłych.

Ewa Krukowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak / Ewa Szewczyk

Dyskusyjny Klub Ksiażki logo