Zapraszamy do udziału
w projekcie edukacyjnym dla osób 60+

AKADEMIA SZEROKICH HORYZONTÓW

Komputer, aparat fotograficzny z lampą, tablet z rysikiem, blok z kredkami, myszka, klawiatura, w tle półki z książkami.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się
9 stycznia 2024 r. (wtorek), godz. 10.00
w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie
przy ul. Przechodnia 13
(sala konferencyjna na parterze)

Logo Fundacji BGK, logo programu Generacja 6.0 oraz informacja: Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie GENERACJA 6.0 edycja VI

Projekt jest skierowany do mieszkańców Włodawy, którzy ukończyli 60 lat.
Liczba uczestników ograniczona.

W ramach projektu odbędą się kursy obsługi urządzeń cyfrowych (komputer, tablet, smartfon) oraz korzystania z social mediów, a także warsztaty fotograficzne, plastyczne i wokalno-muzyczne, zajęcia z animacji kulturalnej i edukacji czytelniczej.
Zajęcia artystyczne i kulturalne zostaną poprowadzone z wykorzystaniem narzędzi, zarówno tradycyjnych, jak i cyfrowych (tworzenie, digitalizacja, edycja, publikacja i wydruk).
Zaplanowano również kurs języka angielskiego na poziomie podstawowym, który ułatwi korzystanie z globalnej sieci informatycznej.
Seniorzy sprawdzą swoje nowo nabyte umiejętności na wyjazdowym plenerze artystycznym. Efekty ich pracy zostaną zaprezentowane na wirtualnej i stacjonarnej wystawie, której wernisaż odbędzie się podczas uroczystego zakończenia projektu.
Zajęcia poprowadzą profesjonalni edukatorzy i pasjonaci z wykorzystaniem metody uczenia się przez doświadczenie.