Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Internet cz. 1

Podczas dzisiejszych (22.04.15 r.) zajęć uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl zapoznali się z pierwszą częścią tematu Bezpieczny Internet.

Klub Emeryt :) pl, 22.04.15 r.

Klubowicze zdobyli informacje o najnowszych zagrożeniach pojawiających się w sieci internetowej oraz sposobach zabezpieczania się przed nimi. Zapoznali się też z testami programów antywirusowych dostępnych na stronie AV TEST.

Poznali szczegóły Raportu Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń Największe zagrożenia dla bezpieczeństwa w Internecie w 2015 r. sporządzonego przez polskich ekspertów z dziedziny informatyki obejmującego m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń 2014 r., największe zagrożenia 2015 r. - prawdopodobieństwo wystąpienia i poziom zagrożenia oraz syntezę ryzyka zagrożeń w bieżącym roku.

Klub Emeryt :) pl, 22.04.15 r.

Dowiedzieli się o groźnym programie szyfrującym rozprzestrzeniającym się w sieci, przed którym na stronie Komputer Świata ostrzegają eksperci z firmy Doktor Web, natomiast na stronie Dziennik Internautów zapoznali się z artykułem dotyczącym rodzajów zagrożeń jakich można się spodziewać w 2015 roku.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Następne zajęcia odbędą się w sali naukowej 29 kwietnia 2015 r. o godz. 13.00.
Temat: Bezpieczny Internet cz. 2

Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Internet cz. 1