Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Internet cz. 2

Podczas dzisiejszych zajęć (29.04.15 r.) uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl zapoznali się z zagadnieniem ochrony tożsamości oraz skutkami niedostatecznego zabezpieczenia swoich danych osobowych.

Klub Emeryt :) pl, 29.04.15 r.

Klubowicze zapoznali się z zawartością strony internetowej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz kampaniami edukacyjnymi mającymi na celu przeciwdziałanie przejęciu tożsamości. Dowiedzieli się o istotności ochrony swoich danych osobowych oraz skutkach niedostatecznego ich zabezpieczania. Poznali też pojęcie „kradzież tożsamości”, a także sposoby postępowania utrudniające dostęp do danych.

Klub Emeryt :) pl, 29.04.15 r.

Na zakończenie zajęć uczestnicy wypełnili ankietę „Sprawdź czy jesteś bezpieczny” oceniającą stan zabezpieczenia swoich danych osobowych oraz zagrożenia dotyczące konkretnych uczestników.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski
Fot. Edyta Pietrzak.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Następne zajęcia odbędą się w sali naukowej 6 maja 2015 r. o godz. 13.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Internet cz. 2