Klub Emeryt :) pl i Ciekawostki w Internecie

Podczas dzisiejszych zajęć (20.05.15 r.) uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl zapoznali się ze stronami oferującymi dostęp do informacji z różnych dziedzin wiedzy.

Klub Emeryt :) pl, 20.05.15 r.

Klubowicze poznali stronę Histografy z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi bieżącej daty oraz zestawieniami interesujących wydarzeń z dziejów nauki, kultury i techniki.

Na stronie Regettingold skorzystali z aplikacji obliczającej w kilku konfiguracjach czas, który minął od podanej daty urodzin wraz z ciekawostkami, których punktem odniesienia jest wiek korzystającej osoby.

Poznali witrynę Smart Age, która zawiera informacje z różnych dziedzin nauki i techniki.

Odwiedzili też platformę Ciekawostki Historyczne, na której czytamy: Historia z mniej (choć nie zawsze) poważnej strony. Ciekawostki, odkrycia, kontrowersje, czyli „jak to naprawdę było” w formie przystępnej dla każdego.

Nie zabrakło też oferty skierowanej do uczestników zainteresowanych genealogią. Klubowicze zapoznali się z narzędziami wyszukiwania informacji dostępnymi na stronach: Szukaj Przodka oraz Moi Krewni.

Klub Emeryt :) pl, 20.05.15 r.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Następne zajęcia odbędą się w sali naukowej 27 maja 2015 r. o godz. 13.00 i będą dotyczyły stron internetowych udostępniających informacje o historii Włodawy.

Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Ciekawostki w Internecie