Twórczość Jessie Burton na spotkaniu DKK

We wtorek, 9.06.2015 r., w naszej bibliotece spotkały się Panie z DKK dla Dorosłych. Klubowiczki dyskutowały na temat twórczości Jessie Burton na podstawie powieści "Miniaturzystka".
Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie to główne tło powieści, którą Klubowiczki polecają wszystkim dorosłym czytelnikom.

Dorosli DKK, 09.06.15 r.

Powieść Jessie Burton, absolwentki uniwersytetu w Oksfordzie, przeniesie nas w czasy złotego wieku Holandii, rozkwitu handlu i sztuki i pozwoli zajrzeć w serca postaci, które spoglądają na nas z obrazów Vermeera, Halsa i Rembrandta... Książka, która zrobiła furorę wśród wydawców na Targach Książki we Frankfurcie.

Dorosli DKK, 09.06.15 r.

Prawie wszystkie Panie przeczytały powieść i przedstawiły swoje zdanie na temat treści i to zarówno części dotyczącej tła obyczajowego jak i wątku sensacyjnego.
"Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu..." Tak zaczyna się ta niezwykle interesująca powieść, którą Klubowiczki polecają wszystkim dorosłym czytelnikom.

Na zakończenie ustaliłyśmy termin spotkania (sierpień) z panią Reginą Jachimczuk, która przedstawi referat "Poszukiwanie prawdy o człowieku w twórczości M. Kuncewiczowej".

Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Twórczość Jessie Burton na spotkaniu DKK