"Blogowanie o facetach" z Anią Dollow

Mieliśmy dzisiaj (23.06.15 r.) przyjemność gościć w naszych progach Annę Dollow, Włodawiankę, autorkę książki „Blogowanie o facetach”, która przekazała bibliotece dwa egzemplarze swojej debiutanckiej książki wraz z autografami dla naszych czytelników.

Anna Dollow - Blogowanie o facetach, 23.06.15 r.

Nie co dzień zdarza się taka okazja, więc wykorzystując wizytę autorki skrzętnie przepytaliśmy ją zarówno o debiutancką powieść, jak i literackie plany na najbliższą przyszłość.

Anna Dollow, urodziła się we Włodawie. Studia ukończyła na lubelskim UMCS i już dwa lata później wyjechała do Anglii. Po dziewięciu latach spędzonych w Londynie wraz z mężem i dwoma synami wyjechała na rok do pięknego Kapsztadu w RPA.
W 2012 r. rozpakowała walizki w mieście swoich marzeń, Sydney w Australii.
W 2014 r. ukończyła pisanie swojej debiutanckiej powieści "Blogowanie o Facetach".

Anna Dollow - Blogowanie o facetach, 23.06.15 r.

„Blogowanie o facetach” to książka w sam raz na wakacyjne czytanie w plenerze. Powstała na podstawie bloga, którego autorka prowadzi. Jak sama mówi, stanowi odskocznię od serwowanych nieustanie przez media krwawych scen kina akcji.

Skąd pomysł na tematykę książki?

Anna Dollow (AD): Od paru lat prowadzę bloga, który na początku miał być pisany w formie e-maili do znajomych i rodziny. Po jakimś czasie pisanie przerodziło się w opisywanie miejsc, w których w obecnym czasie mieszkałam z rodziną.
Zawsze lubiłam czytać lekkie książki i taka książkę starałam się napisać. Mam nadzieje, że mi się udało.

Jaka część z opisywanych historii jest prawdziwa? Czy bohaterowie książki mają swoje pierwowzory w rzeczywistości?

AD: Niestety żadna z opisanych historii w książce nie jest prawdziwa. Wszystko zostało przeze mnie wymyślone. Bohaterowie występujący w książce także zostali stworzeni na potrzeby powieści.

Czy książka zawiera wątki autobiograficzne?

AD: Opisy o pięknym Kapsztadzie są prawdziwe, pozostałe historie to tylko moja wyobraźnia.

Kto jest pierwszym krytykiem?

AD: Rodzina, przyjaciele i czytelnicy mojego bloga.

W jakim nakładzie ukazała się książka i ile czasu minęło od momentu podpisania umowy z wydawnictwem do ukazania się powieści na półkach księgarskich?

AD: Okres na oczekiwania na ukazanie się książki był dosyć długi, ponieważ trwał ponad rok od momentu podpisania umowy z wydawnictwem Nowy Świat.
Książka ukazała się w nakładzie 1000 egzemplarzy.

Wiemy, że książką zainteresowane są australijskie media polonijne.

AD: Za parę tygodni wybieram się do studia Polskiego Radia Sydney i tam udzielę wywiadu na żywo.
Dodatkowo można o mnie poczytać na stronie Polskiego Radia w Sydney.
Już wkrótce ukaże się też artykuł na stronie Boomerang Polski w Sydney.

Kiedy następna książka?

AD: Mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku. W sumie książka jest już przeze mnie napisana. Pracuje nad poprawkami i udoskonaleniem historii.
Nie będzie to kontynuacja "Blogowania o Facetach". Jeśli jednak byłoby zainteresowanie drugą częścią „Blogowania...” to czemu nie, bardzo chętnie napiszę.

Serdecznie też zapraszam na mojego bloga "THE DIARY OF ANIA DOLLOW" - Polish Girl In Australia "DZIENNIK ANI DOLLOW - Polka W Australii".

Z autorką rozmawiały Edyta Pietrzak i Ewa Krukowska

O książce Anny Dollow można poczytać na Poczytajka.pl, Elondyn.co.uk, Goniec Polski, a także wysłuchać wypowiedzi autorki na stronie TV Włodawa.

Dziękujemy Annie Dollow za wizytę w bibliotece, podarowane książki oraz rozmowę.
Życzymy wielu sukcesów w twórczości literackiej i pomyślności w życiu prywatnym.

Zapraszamy też za rok kiedy autorka wróci z następną książką :)

Książka Ani Dollow „Blogowanie o facetach” jest dostępna w Dziale Regionalnym naszej biblioteki.

Zapraszamy :)

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy "Blogowanie o facetach" z Anią Dollow