Klub Emeryt :) pl i Fotografia cyfrowa cz. 4 i... WAKACJE!

Podczas dzisiejszych zajęć (24.06.15 r.) uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl kontynuowali naukę obsługi aparatu cyfrowego.

Klub Emeryt :) pl, 24.06.15 r.

W czasie dzisiejszych zajęć uczestnicy przypominali sobie zasady bezpiecznego zgrywania fotografii z karty pamięci do komputera.
Uczyli się też wykonywania zdjęć z wykorzystaniem czułości matrycy ISO korzystając z informacji zamieszonych w ebooku „Fotografia. Poradnik dla początkujących” udostępnionym na stronie internetowej Fotoblogia, skupiając się na trzecim punkcie pierwszego rozdziału „Podstawy ekspozycji” - Ustawianie czułości ISO (czym jest czułość ISO i jak z niej korzystać).

Klub Emeryt :) pl, 24.06.15 r.

Zapoznali się też z drugim rozdziałem podręcznika – Dziesięć kroków dobrej kompozycji:

1. Odejdź od centrum
  2. Wieloplanowość
  3. Pion czy poziom?
  4. Równowaga
  5. Kierunek
  6. Wąsko czy szeroko?
  7. Ćwiartowanie
  8. Kolor
  9. Symetria
  10. Spirale

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Fot. Edyta Pietrzak.

To ostatnie spotkanie Klubu EmerytUśmiechpl przed wakacjami, na następne zapraszamy już po letniej przerwie.

Naszym klubowiczom życzymy udanego wypoczynku :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Fotografia cyfrowa cz. 4 i... WAKACJE!