Październik w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dorosłych

Wczoraj (13.10.2015 r.) w naszej bibliotece spotkały się Panie z DKK dla Dorosłych. Tematem wiodącym spotkania był zaplanowany na lipiec 2016 r. we Wrocławiu Zlot Ludzi Książki.

DKK dla dorosłych, 13.10.15 r.

Jest to ogólnopolska impreza (z udziałem ludzi z zagranicy) sponsorowana przez Instytut Książki, przeznaczona m. in. dla członków DKK dla Dorosłych oraz DDK dla Dzieci i Młodzieży.
Zlot przewidziany jest na około 1000 osób, organizatorzy zadbali o bogaty program, który zawiera m. in. spotkania z pisarzami, koncerty, panele dyskusyjne, uhonorowanie najczęściej czytanego pisarza i omawianej książki.
Wszystkie Panie, obecne na wczorajszym spotkaniu zgłosiły się do wyjazdu wyrażając chęć wzięcia udziału w uroczystościach.

Ponadto dyskutowałyśmy na temat nowości wydawniczych, które otrzymały wczoraj Klubowiczki. Wszystkie książki rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Omówiłyśmy też organizacyjnie planowane na dzisiaj (14.10.15 r.) wyjście do Zakładu Karnego we Włodawie, gdzie zostałyśmy zaproszone przez zaprzyjaźniony DKK dla Dorosłych na spotkanie autorskie z pisarką Shirin Kader, autorką książki „Zaklinacz słów”.
Spotkanie odbyło się w niezwykle miłej atmosferze. Wysłuchaliśmy opowieści autorki o książce, kulturze Dalekiego i Bliskiego Wschodu oraz najbliższych planach pisarskich.
Shirin Kader zdradziła nam też, że pracuje nad dwiema książkami – jedna z nich będzie nosiła tytuł „Cafe Istanbul”.

Następne spotkanie członków DKK dla Dorosłych działającego przy naszej bibliotece odbędzie się zgodnie z harmonogramem w drugi wtorek miesiąca, to jest 10.11.2015 r. o godz. 16.30.

Opiekun Klubu
Ewa Krukowska

Fot. Edyta Pietrzak

13 października 2015 r.