Klub Emeryt :) pl i Europejski Miesiąc Bezpieczeństwa Cybernetycznego

Europejski Miesiąc Bezpieczeństwa Cybernetycznego, październik 2015 r.

W środę (14.10.15 r.) w czytelni Działu Regionalnego odbyło się spotkanie Klubu EmerytUśmiechpl. Zajęcia poświęcone były bezpieczeństwu w sieci w nawiązaniu do ogłoszenia października Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa.

Klub Emeryt :) pl, 14.10.15 r.

W październiku ruszyła kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM) będącego inicjatywą Komisji Europejskiej oraz Agencji (Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - ENISA).

Celem programu jest podniesienie świadomości użytkowników globalnej sieci informacyjnej o zagrożeniach spotykanych podczas korzystania z Internetu.

Krajowym partnerem ECSM jest już po raz trzeci Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

Klub Emeryt :) pl, 14.10.15 r.

Uczestnicy dyskutowali o niebezpieczeństwach spotykanych w Internecie, rozwiązali quiz „Bezpieczeństwo w sieci” oraz przejrzeli artykuły zamieszczone w biuletynie "OUCH!" na stronie www.securingthehuman.org.

W drugiej części zajęć Klubowicze ćwiczyli tworzenie dokumentów okolicznościowych z wykorzystaniem funkcji udostępnionych w oprogramowaniu MS Word.

Prowadzenie zajęć/fot Edyta Pietrzak

Na kolejne zajęcia Klubu zapraszamy już w następną środę, 21 października 2015 r.
Spotkania Klubu EmerytUśmiechpl są otwarte. Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Europejski Miesiąc Bezpieczeństwa Cybernetycznego, październik 2015 r.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Europejski Miesiąc Bezpieczeństwa Cybernetycznego