W czwartek (05.11.15 r.) w sali konferencyjnej biblioteki odbyło się wirtualne spotkanie „Radości codzienności” w cyklu „Akcja: e-motywacja” z Heleną Norowicz i Tomaszem Kozłowskim.

Akcja: e-motywacja, 05.11.15 r.

Celem dzisiejszego spotkania było pokazanie, że w codzienności znaleźć możemy wiele drobnych przyjemności, które skutecznie dodadzą kolorów nawet, kiedy niepogoda dopisuje w duchu... i za oknem.

Akcja: e-motywacja, 05.11.15 r.

Na spotkaniu tradycyjnie zjawili się zaprzyjaźnieni czytelnicy, panie z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczestnicy kursów prowadzonych w bibliotece.
Podczas podsumowania nie zabrakło dyskusji dotyczącej czerpania radości z wydarzeń dnia codziennego, sposobów radzenia sobie z niefortunnymi zrządzeniami losu oraz doceniania chwil szczęścia, których często nie zauważamy w pogoni za wielkimi sukcesami.

Akcja: e-motywacja, 05.11.15 r.

Na następne spotkanie zapraszamy już 19 listopada, wirtualnym gościem będzie Ewa Nowicka-Rusek.

Akcja: e-motywacja, 05.11.15 r.

Helena Norowicz: Aktorka teatralna i filmowa, w wieku 80 lat została modelką. Od dzieciństwa zafascynowana sportem i gimnastyką. Absolwentka łódzkiej Szkoły Teatralnej z doświadczeniem w biurze inżynierskim na koncie. Przez większość kariery związana z Teatrem Studio. Zagrała m. in. w „Dekalog IV” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali. Przejście na emeryturę po intensywnej karierze zawodowej nie należało do najprostszych. Pomogły gimnastyka i praca na działce. Nowa energia przyszła wraz z propozycją udziału w sesjach zdjęciowych dla dwóch marek modowych. Aktywność fizyczną i umysłową uważa za najlepszy sposób na dobrą formę.
22 października br. na gali magazynu Elle Pani Helena odebrała nagrodę Ikony Stylu przyznanej przez redakcję magazynu i czytelników.

Tomasz Kozłowski: Z pochodzenia bolesławczanin- swoje pierwsze ekstremalne przygody przeżywał wspinając się po basztach murów obronnych Bolesławca. Ciekawość świata i pasja do wysokości zostały w nim do dzisiaj. Zawodowo zajmuje się pracą z ludźmi i wspieraniem ich w samorozwoju. Psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy w jednym. Swoje doświadczenia zdobywał w kraju oraz za granicą (m.in. 1,5 roku w Nowej Zelandii). W zeszłym roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów) ustanawiając tym samym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Inspirują go ludzie, którzy lubią siebie. Wraz z Weroniką Wawrzkowicz współprowadzi program w każdy poniedziałkowy poranek w radio chilli zet.
Tomasz Kozłowski będzie gościem specjalnym każdego z odcinków cyklu akcja: e-motywacja.

Informacja:
Fundacja Orange

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Akcja: e-motywacja - „Radości codzienności" z Heleną Norowicz i Tomaszem Kozłowskim