Lubelska Biblioteka Wirtualna

Zapraszamy do korzystania z multiwyszukiwarki "Lubelskiej Biblioteki Wirtualnej" (LBW).

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Placówki biblioteczne są głównym źródłem pozyskiwania wiedzy z wszelkich dziedzin nauki. Coraz częściej swe bogate zbiory biblioteczne udostępniają również w formie cyfrowej.

"Lubelska Biblioteka Wirtualna" powstała po to, aby przyczynić się do rozbudowy regionalnego i lokalnego zasobu informacyjnego oraz rozszerzenia zakresu usług elektronicznych dla mieszkańców regionu, pracowników naukowych, studentów i przedsiębiorców. Utworzenie LBW pozwoliło na połączenie bibliotek naukowych, bibliotek publicznych oraz innych instytucji kultury Lubelszczyzny w wirtualną sieć, dzięki czemu powstał katalog centralny bibliotek i instytucji kultury – uczestników Projektu LBW, zaś digitalizacja wybranych zbiorów, zrealizowana dzięki Projektowi, pozwoliła na zabezpieczenie i udostępnienie online cennych dokumentów.

"Lubelska Biblioteka Wirtualna" jest projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej i zrealizowanym przez instytucje z Lublina i Zamościa:

• Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie (KUL),
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS),
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie (UM),
  • Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego (WBP),
  • Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego (MBP),
  • Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” (Teatr NN),
  • Książnicę Zamojską (KZ).

W projekcie LBW uczestniczyły ponadto Gmina Lublin (Lider Projektu) i Miasto Zamość.

Informacja:
Michał Zajączkowski
Koordynator "Lubelskiej Biblioteki Wirtualnej"

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Lubelska Biblioteka Wirtualna