W czwartek (19.11.15 r.) w sali konferencyjnej biblioteki odbyło się wirtualne spotkanie „Ograniczyć ograniczenia” w cyklu „Akcja: e-motywacja” z Ewą Nowicką Rusek i Tomaszem Kozłowskim.

Akcja: e-motywacja, 19.11.15 r.

Celem dzisiejszego spotkania była refleksja uczestników projektu nad własnymi ograniczeniami, lękami i obawami przed oceną a także konfrontacja tych uczuć ze swoimi planami i pomysłami na aktywność.
Na spotkaniu tradycyjnie zjawili się członkowie bibliotecznych kursów, zaprzyjaźnieni czytelnicy oraz panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Ewa Nowicka Rusek: profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Badaczka między innymi religijności, mniejszości narodowych i etnicznych. Podróżniczka i miłośniczka wypraw autostopem. Otwarta na różnorodność świata, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Lubi dydaktykę, bo ma kontakt z młodzieżą. Uwielbia wysiłek fizyczny. Chodzi po górach i bardzo lubi narty biegowe. Podczas wypraw chętnie porusza się na rowerze tandemowym. W 2007 roku została laureatką konkursu ,,Człowiek bez barier”.

Tomasz Kozłowski: Z pochodzenia bolesławczanin- swoje pierwsze ekstremalne przygody przeżywał wspinając się po basztach murów obronnych Bolesławca. Ciekawość świata i pasja do wysokości zostały w nim do dzisiaj. Zawodowo zajmuje się pracą z ludźmi i wspieraniem ich w samorozwoju. Psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy w jednym. Swoje doświadczenia zdobywał w kraju oraz za granicą (m.in. 1,5 roku w Nowej Zelandii). W zeszłym roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów) ustanawiając tym samym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Inspirują go ludzie, którzy lubią siebie. Wraz z Weroniką Wawrzkowicz współprowadzi program w każdy poniedziałkowy poranek w radio chilli zet.
Tomasz Kozłowski będzie gościem specjalnym każdego z odcinków cyklu akcja: e-motywacja.

Na następne spotkanie zapraszamy już 3 grudnia, wirtualnym gościem będzie Zofia Czerwińska.

Informacja:
Fundacja Orange

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Akcja: e-motywacja - „Ograniczyć ograniczenia" z Ewą Nowicką Rusek i Tomaszem Kozłowskim