Klub Emeryt :) pl i Komputer do zadań specjalnych cz. 2

W środę (09.12.15 r.) na zajęciach Klubu EmerytUśmiechpl odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Komputer do zadań specjalnych”.

Klub Emeryt :) pl, 09.12.15 r.

Klubowicze zapoznali się z systemem Linux Mint startującym z pamięci USB. Poznali funkcje i programy dostępne w tej dystrybucji systemu, będącego darmową alternatywą Windowsa.

Uczestnicy przejrzeli też ciekawostki w sieci, zatrzymując się na stronie z nowinkami technologicznymi, gdzie mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat właściwości i zastosowania najlżejszej substancji stałej – Aerożelu oraz na portalu prezentującym fotografie z cyklu „18 zdjęć, które zadziwiły świat”.

Klub Emeryt :) pl, 09.12.15 r.

W drugiej części spotkania klubowicze obejrzeli prezentację przedstawiającą sposób wstawiania obiektów do fotografii w programie GIMP oraz na stronach internetowych.
Ponadto zapoznali się z wirtualnym serwisem oferującym gotowe szablony służące do edycji fotografii.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski
Fot. Edyta Pietrzak

Kolejne zajęcia (temat: Komputer do zadań specjalnych) już w środę (16.12.15 r.).
Spotkania Klubu EmerytUśmiechpl są otwarte. Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Komputer do zadań specjalnych cz. 2