Model współczesnej rodziny

Pod takim hasłem przebiegła wczoraj (wtorek, 12.01.16 r.) burzliwa dyskusja na temat zapłodnienia in vitro w Dyskusyjnym Klubie Książki, którego członkinie spotkały się w naszej bibliotece. Dyskusję wywołała książka Karoliny Domagalskiej "Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro" Wydawnictwo Czarne 2015.

DKK dla dorosłych, 12.01.16 r.

Autorka książki urodziła się w 1980 roku w Gdańsku. Redaktorka - Wysokich Obcasów dodatku do Gazety Wyborczej. Studiowała etnologię na UW i gender studies w Central European University. Tam pierwszy raz spotkała się zagadnieniem medycyny reprodukcyjnej oraz jej wpływu na tradycyjne pojmowanie rodziny i pokrewieństwa.

Temat zapłodnienie in vitro budzi wiele kontrowersji, stawia trudne pytania, zwłaszcza w Polsce, gdzie nie ma jasnych przepisów prawnych regulujących te zagadnienia.

DKK dla dorosłych, 12.01.16 r.

Książka Karoliny Domagalskiej "Nie przeproszę, że urodziłam" porusza wiele problemów związanych z tematem. Przedstawia historie z rodzin heteroseksualnych ale też z innych, porusza problem chęci zostania mamą u kobiet samotnych a w końcu wypowiedzi samych dzieci urodzonych tą metodą, które często nie znają swoich biologicznych rodziców. Napisana z delikatnością i taktem książka mówi wyraźnie: rodzicem nie jest ten, kto rodzi czy płodzi, ale ten kto wychowuje, kocha, daje poczucie bezpieczeństwa i obdarza miłością.

Następne spotkanie Klubowiczek - 9 luty (wtorek) 2016 r. godz.16.30

Opiekun DKK dla Dorosłych