O "Siłaczkach" na spotkaniu DKK

Wczoraj (9.02) w naszej bibliotece tradycyjnie, bo zgodnie z harmonogramem spotkały się Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, który działa przy MBP już od wielu lat. Frekwencja dopisała jak zwykle (18 Klubowiczek). Szczególnie serdecznie powitałyśmy koleżanki, których nie było od dawna na spotkaniach, i które po zawirowaniach zdrowotnych wróciły do nas z powrotem.

Spotkanie DKK dla Dorosłych, 09.02.16 r.

Spotkanie było nad wyraz burzliwe a to za sprawą artykułu autorstwa Jacka Dehnela, który ukazał się w "Polityce" nr 3/2016 r. Jacek Dehnel - pisarz (m.in. "Saturn", "Lala", "Matka Makryna"), poeta, tłumacz napisał artykuł po tytułem "Siłaczki". Wszystkie Panie zapoznały się z treścią artykułu i w dyskusji wypowiedziały swoje opinie w większości nie zgadzając się z autorem. Artykuł dotyczy Pań głównie bibliotekarek borykających się z codzienną pracą, władzami lokalnymi itp. które to obserwacje poczynił i opisał Autor "Lali" jeżdżąc po Kraju na spotkania z czytelnikami.
Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zgłębić temat odsyłamy do "Polityki" nr 3/2016 r.

Spotkanie DKK dla Dorosłych, 09.02.16 r.

Ponadto Klubowiczki wyraziły zgodę na wzięcie udziału w ogólnopolskiej akcji czytania i rozmawiania o poezji, która odbędzie się 21 marca - Światowy Dzień Poezji.

Następne spotkanie DKK dla Dorosłych w naszej bibliotece odbędzie się 8 marca o godz. 16.30.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska