„O finansach... w bibliotece – IV edycja” – kolejne spotkania za nami

Za nami drugi tydzień realizacji projektu „O finansach… w bibliotece – IV edycja”. Odbyły się trzy spotkania, podczas których uczestnicy nabyli informacje udostępnione w omawianych modułach kursu.
Zajęcia prowadzili: dyrektor MBP Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

O finanasach... w bibliotece - IV edycja, 2016 r.

Grupa B (poziom zaawansowany) uczestniczyła w zajęciach w środę 16 marca realizując Moduł 2 – Produkty bankowe: lokaty. Podczas spotkania, zgodnie ze scenariuszem zajęć, uczestnicy przypomnieli sobie wiadomości o podstawowych produktach bankowych dla osób oszczędzających; uzupełnili wiedzę o różnych rodzajach lokat, w tym o lokatach z funduszem inwestycyjnym; rozwinęli umiejętności posługiwania się narzędziami internetowymi, przydatnymi do porównania ofert banków i podejmowania racjonalnych decyzji finansowych.

Natomiast Grupa A (poziom podstawowy) zrealizowała dwa kolejne etapy kursu spotykając się w poniedziałek 14 marca (Moduł 3 – Lokaty, kredyty i karty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?) oraz w piątek 18 marca (Moduł 4 – Ubezpieczenia). W trakcie zajęć uczestnicy zrealizowali cele założone w scenariuszu spotkania.

Zakres poniedziałkowych zajęć obejmował dostarczenie wiadomości o podstawowych produktach bankowych: lokatach, kredytach, kartach płatniczych; naukę oceny korzyści oraz ryzyka związanego z zaciągnięciem kredytu, pożyczki; doskonalenie umiejętności racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi; kształtowanie postawy odpowiedzialności za podejmowane decyzje finansowe; poznanie i korzystanie z dostępnych narzędzi internetowych pomocnych w poszukiwaniu informacji dotyczących podstawowych produktów bankowych oraz informacji przydatnych w podejmowaniu decyzji finansowych.

Podczas piątkowego spotkania uczestnicy realizowali cele kolejnego modułu, które zakładały: uporządkowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z ubezpieczeniami; wyróżnienie najważniejszych rodzajów ubezpieczeń; określenie sytuacji, w których warto się ubezpieczać; dostarczenie podstawowych informacji o zasadach wyboru spośród różnych ofert ubezpieczeniowych; rozwijanie umiejętności uczestników kursu, związanych z wykorzystaniem Internetu do zdobywania informacji i wyboru najlepiej dobranych ofert ubezpieczeniowych; przedstawienie informacji dotyczących praw klienta zakładów ubezpieczeniowych oraz doskonalenie umiejętności egzekwowania należnych praw konsumenckich.

Projekt „O finansach… w bibliotece – IV edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Harmonogramy spotkań obu grup można znaleźć pod banerem "O finansach... w bibliotece" na naszej stronie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy „O finansach... w bibliotece – IV edycja” – kolejne spotkania za nami