Bibliotekarz Lubelszczyzny 2015 z powiatu włodawskiego

Z ogromną radością informujemy, że kandydatura koła SBP przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu Bibliotekarz Roku 2015.

W piątek 18 marca 2016 r. Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie w I etapie dokonał wyboru Lubelskiego Bibliotekarza Roku 2015. Została nim Wioletta Wójtowicz-Wicińska – starszy bibliotekarz Biblioteki Publicznej Gminy Hańsk.

Bibliotekarz Lubelcszczyzny 2015, Wioletta Wójtowicz-Wicińska

Zachęcamy do głosowania na naszą laureatkę w etapie ogólnopolskim na stronie www.sbp.pl, który trwać będzie od 18 kwietnia do 15 maja 2016 r.

Do wojewódzkiego etapu zgłoszone zostały ponadto:

• Anna Czarnomska – dyrektor GBP w Sosnowicy, pow. parczewski
  • Agata Szewczuk – starszy bibliotekarz ChBP im. M. P. Orsetti w Chełmie
  • Agnieszka Zagajewska – dyrektor GBP w Borzechowie, pow. lubelski

Nominowanym Koleżankom składamy serdeczne gratulacje z życzeniami wdzięczności lokalnego środowiska czytelniczego za codzienny trud poświęcony popularyzacji książki i czytelnictwa oraz dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska to „bibliotekarz pasjonat” z ogromnym zaangażowaniem oddana promocji i popularyzacji książki, czytelnictwa oraz działalności bibliotek na rzecz edukacji społeczno-kulturalnej i medialnej w lokalnych środowiskach czytelniczych, orędowniczka budowania społeczeństwa informacji i wiedzy – Latarnik Polski Cyfrowej, uczestniczka projektów PRB i FRSI; m.in. LABiB, Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera czy Czytacz; konsekwentnie i z ogromnym powodzeniem realizująca założenia programowe tych projektów w najbliższym i okolicznym środowisku czytelniczym.

Przez wiele lat swojej pracy dała się poznać jako bibliotekarz wyjątkowy – potrafiący wpajać i rozwijać zainteresowania użytkowników biblioteki w każdym wieku. W pracy charakteryzuje się szczerym oddaniem. Dzięki jej niezwykłej energii i kreatywności Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk uczestniczy w wielu przedsięwzięciach, konkursach i projektach ogólnopolskich. Zdecydowana większość realizowanych przez nią zadań zauważona została i doceniona przez lokalne i regionalne media. Zajęcia oraz wydarzenia edukacyjno-czytelnicze organizowane i moderowane przez kandydatkę wyróżniają się profesjonalizmem organizacyjno-merytorycznym, bogatym scenariuszem oraz atrakcyjnymi formami; każdorazowo konsekwentnie nawiązującymi do idei przewodniej i założonych celów.

Umiejętne włączanie do akcji czytelniczych wielopokoleniowych grup społecznych i rodzinnych oraz Jej osobiste zaangażowanie przyczynia się do wciąż rosnącej publiczności – odbiorców i uczestników organizowanych przez Nią działań. Podkreślić należy, że w znacznej części działalność ta ma charakter wyłącznie społeczny i wolontariacki.

Małgorzata Zińczuk

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Bibliotekarz Lubelszczyzny 2015 z powiatu włodawskiego