„O finansach... w bibliotece – IV edycja” – ostatnie zajęcia Grupy A

W poniedziałek (21.03.16 r.) odbyły się ostatnie zajęcia Grupy A (poziom podstawowy) w ramach projektu „O finansach… w bibliotece – IV edycja”. Podczas spotkania uczestnicy realizowali Moduł 5 – Bank centralny a inne banki.
Zajęcia prowadzili: dyrektor MBP Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

O finansach... w bibliotece - IV edycja, 2016 r.

Zakres informacji przedstawionych na spotkaniu, zgodnie ze scenariuszem zajęć, obejmował dostarczenie wiadomości o podstawowych zadaniach banku centralnego; uświadomienie wpływu działalności NBP na codzienne życie obywateli; rozszerzenie wiedzy o kursie walutowym, inflacji i stopach procentowych; przedstawienie korzyści i kosztów, związanych z przyjęciem wspólnej waluty euro; zapoznanie się z zabezpieczeniami polskich banknotów i banknotów euro; doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji na tematy finansowe.

Przed Grupą B zostały jeszcze do omówienia trzy moduły zajęć.
Uroczyste podsumowanie kursu dla obu grup odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej MBP.

Projekt „O finansach… w bibliotece – IV edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Harmonogramy spotkań obu grup można znaleźć pod banerem "O finansach... w bibliotece" na naszej stronie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy „O finansach... w bibliotece – IV edycja” – ostatnie zajęcia Grupy A