„O finansach... w bibliotece – IV edycja” – Grupa B, Moduł III

W środę (30.03.16 r.) odbyły się kolejne zajęcia Grupy B (poziom zaawansowany) w ramach projektu „O finansach… w bibliotece – IV edycja”.
Podczas spotkania uczestnicy realizowali Moduł III – Kredyty - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
Zajęcia prowadzili: dyrektor MBP Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

O finansach... w bibliotece - IV edycja, 2016 r.

Zakres informacji przedstawionych na spotkaniu, zgodnie ze scenariuszem zajęć, obejmował przypomnienie wiadomości o podstawowych produktach bankowych dla osób chcących zaciągnąć kredyt/pożyczkę; uzupełnienie wiedzy o różnych rodzajach kredytów, szczególnie kredytu w karcie; przyswojenie umiejętności oceniania korzyści oraz ryzyka związanego z korzystaniem z karty kredytowej; uświadomienie konsekwencji nadmiernego zadłużania się; kształtowanie postawy odpowiedzialności za podejmowane decyzje finansowe; poznanie i korzystanie z dostępnych narzędzi internetowych, przydatnych w podejmowaniu decyzji finansowych.

Projekt „O finansach… w bibliotece – IV edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Harmonogram spotkań można znaleźć pod banerem "O finansach... w bibliotece" na naszej stronie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii.
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy „O finansach... w bibliotece – IV edycja” – Grupa B, Moduł III