„O finansach... w bibliotece – IV edycja” – Grupa B, Moduł V

W piątek (08.04.16 r.) odbyły się ostatnie zajęcia Grupy B (poziom zaawansowany) w ramach projektu „O finansach… w bibliotece – IV edycja”.
Podczas spotkania uczestnicy realizowali Moduł V – Bank centralny a inne banki.
Zajęcia prowadzili: dyrektor MBP Jacek Żurawski i Ewa Krukowska starszy bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

O finansach... w bibliotece - IV edycja, 2016 r.

Zakres informacji przedstawionych na spotkaniu, zgodnie ze scenariuszem zajęć, obejmował przypomnienie wiadomości o banku centralnym, kursach walutowych oraz walucie euro; pogłębienie wiedzy o historii pieniądza oraz bankowości centralnej; uzupełnienie informacji z zakresu polityki pieniężnej; zaznajomienie z podstawowymi pojęciami teorii ekonomii; zrozumienie mechanizmu transmisji monetarnej i sposobu podejmowania decyzji przez Radę Polityki Pieniężnej.

Projekt „O finansach… w bibliotece – IV edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Harmonogram spotkań można znaleźć pod banerem "O finansach... w bibliotece" na naszej stronie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w galerii online
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy „O finansach... w bibliotece – IV edycja” – Grupa B, Moduł V