Wiosenne spotkanie w DKK dla Dorosłych

We wtorek (12 kwietnia) w naszej bibliotece, zgodnie z harmonogramem spotkały się Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

Spotkanie DKK dla Dorosłych, 12.04.16 r.

Na spotkaniu gościłyśmy koleżankę bibliotekarkę Monikę Kędzierską z Gminnej Biblioteki Publicznej z Urszulina. Pani Monika pracuje od niedawna, i od razu została obdarzona zadaniem prowadzenia DKK dla Dorosłych przy GBP w Urszulinie i dlatego przyjechała do nas żeby zobaczyć jak takie spotkanie wygląda.

Tematem merytorycznym spotkania w części pierwszej była dyskusja nad artykułem Stefana Chwina pt. Kultura Kompleksu Niższości zamieszczonego w Tygodniku Powszechnym z 31 stycznia 2016 r.

Następnie przeszłyśmy do omawiania książki Marii Nurowskiej Wariatka z Komańczy. Maria Nurowska jest w chwili obecnej jedną z najbardziej poczytnych autorek w Polsce. Autorka powieści m.in. takich jak: Panny i wdowy, Listy miłosne, Po tamtej stronie śmierć, Kontredans, Nakarmić Wilki, Drzwi do piekła.

Wariatka z Komańczy to powieść o niezwykłej kobiecie, wspaniałej artystce; jedni ją uwielbiają inni się jej boją, jeszcze inni nazywają wariatką. Główna bohaterka Marta Kohl, znana malarka przebywa w Bieszczadach, gdzie poznaje swojego przyszłego męża. Oboje wyjeżdżają do Lwowa ale kilkaset kilometrów dalej toczy się okrutna wojna, w którą Marta zostaje zamieszana i ...zapraszam wszystkich miłośników twórczości Marii Nurowskiej do przeczytania tej książki.

Na zakończenie spotkania Klubowiczki dowiedziały się, że 20 maja o godz.17.00 w MBP we Włodawie odbędzie się spotkanie z pisarką Magdaleną Kordel. Spotkanie odbędzie się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa DKK.
Do zobaczenia w maju!

Ewa Krukowska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania
Fot. Edyta Pietrzak