Włodawa LUBi kulturę

Centrum Spotkania KulturMłodzi LUBią Kulturę

W środę 20 kwietnia 2016 r., naszą bibliotekę odwiedzili przedstawiciele Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – regionalnego operatora ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”. Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie zapoczątkowało cykl promujący projekt „Młodzi LUBią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturowej”, którego partnerem jesteśmy. W naszej Sali Konferencyjnej spotkali się nauczyciele, pracownicy organizacji pozarządowych i instytucji kultury oraz animatorzy, aby wysłuchać szczegółów dotyczących projektu, które przedstawiła im Katarzyna Humieniuk.

Młodzi LUBią Kulturę, 20.04.16 r.

Celem tego bezpłatnego programu edukacyjnego, jest stworzenie szerokiej sieci instytucji, organizacji, szkół, grup nieformalnych, animatorów i animatorek, edukatorów i edukatorek zajmujących się edukacją kulturową w regionie lubelskim. W ramach działania skorzystać można z programu szkoleń i warsztatów Inkubatora Młodzi LUBią Kulturę. Ważnym elementem jest realizacja poprzez system mikrograntów ok. 100 małych programów edukacyjnych, tworzonych przez lokalnych animatorów we współpracy z ekspertami. Program grantowy skierowany będzie do absolwentów i absolwentek Inkubatora.

Wszystkie osoby zajmujące się edukacja kulturową, które nie mogły uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, a zainteresowane są nawiązaniem współpracy zapraszamy do naszej biblioteki w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Urszula Panasiuk

Fot. Urszula Panasiuk