Klub Emeryt :) pl i Bezpieczne zakupy w Internecie

W piątek, 8 kwietnia, odbyło się uroczyste zakończenie kursu „O finansach… w bibliotece – IV edycja”. Jednak uczestnicy projektu nie osiedli na laurach. Spotykają się co tydzień, w ramach Klubu EmerytUśmiechpl. Na kwietniowych (13, 20 i 27.04.2016 r.) zajęciach wzięli udział w projekcie „Tydzień z Internetem”, którego motyw przewodni stanowi świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.

Tydzień z Internetem 2016

Realizując założenie programu uczestnicy wzięli udział w quizie „Bezpieczny e-konsument” sprawdzającym stan wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Kursanci odpowiedzieli na pytania związane z zaletami kupowania w Internecie; najpopularniejszymi hasłami stosowanymi przez użytkowników komputerów; działaniami związanymi z obsługą e-konta w banku, które powinny wzbudzić czujność; weryfikacją sprzedającego na podstawie informacji na stronie oraz danych, których od nas wymaga; zasadach logowania się do swojej poczty w miejscach publicznego dostępu do Internetu; reklamacji zakupionego sprzętu; sposobach zachowania bezpieczeństwa zakupu; sprawdzaniem bezpiecznego połączenia (certyfikat SSL) oraz instytucjami do których może zgłosić się konsument, jeśli sprzedawca nie uzna jego reklamacji.
Na jednym ze spotkań gościł też przedstawiciel banku Dariusz Świdrak, który mówił o bezpiecznym korzystaniu z bankowego konta internetowego.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Włodawa Jacek Żurawski
Fot. Edyta Pietrzak

Majowe spotkania w Klubie EmerytUśmiechpl będą się odbywały pod hasłem „Bezpieczny senior”, a ich zakres obejmie m.in. informację o ubezpieczeniach. Będzie też mowa o policyjnej akcji „Żyj bezpiecznie”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Bezpieczne zakupy w Internecie