Marcowe spotkanie "Nadbużańskiej Frazy"

Grupa poetycka „Nadbużańska Fraza” działająca przy Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie spotyka się w każdym miesiącu w Dziale Regionalnym naszej biblioteki. Również w marcu nie zabrakło wizyty naszych poetów, w czasie której omówiono wydanie tomu wierszy o tematyce regionalnej autorstwa członków stowarzyszenia. Tomik poetycki zostanie zatytułowany „Powrócisz tu”, co niewątpliwie ma odzwierciedlać nawiązania do polskości, wsi, poleskiej natury oraz tożsamości regionalnej.

Projekt okładki tej publikacji ma zostać zrealizowany przez Mariusza Komorowskiego – artystę malarza, członka STKN im. Janusza Kalinowskiego, Towarzystwa Miłośników Sztuk Pięknych w Lublinie. Jak sam o sobie mówi, najbardziej lubi malować wiejskie pejzaże, architekturę prowincji, motywy fantastyczne oraz ilustracje do książek Fantasy.

Podjęto również dyskusję na temat organizacji wieczoru poetyckiego poświęconego pamięci Stefana Sidoruka w pierwszą rocznicę jego śmierci przypadającą 15 kwietnia. Tradycyjnie nadbużańscy pasjonaci słowa prezentowali swoją twórczość, tym razem poświęconą literackim bohaterom Pawła i Gawła w nawiązaniu do wiersza Aleksandra Fredry. Wspólnie dzielono się więc lirycznymi talentami.

Następne spotkanie grupy poetyckiej „Nadbużańska Fraza” odbędzie się 16 kwietnia 2013 roku, kiedy gościem włodawskiej książnicy będzie Krzysztof Kołtun - chełmski poeta, etnograf, kolekcjoner kresowy, duchowy przewodnik po Kresach, członek Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”.

Marta Ładak

Zapraszamy do przeglądania strony internetowej Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego www.stkn.pl oraz obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Marcowe spotkanie "Nadbużańskiej Frazy"