Tydzień Bibliotek w Hańsku

W dniach 8-15 maja trwał Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje. W programie Tygodnia Bibliotek znalazło się spotkanie dla najaktywniejszych starszych czytelników Biblioteki Publicznej.

XIII Tydzień Bibliotek w Hańsku, 08-15 maja 2016 r.

Gościem był sekretarz Gminy Hańsk Romuald Pryll, który podziękował za aktywność zaproszonym czytelnikom oraz podkreślił wartość lektury w cyfrowym świecie. Pan R.Pryll złożył życzenia z Okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekarkom Biblioteki Publicznej gminy w Hańsku i uczestnikom spotkania. Pogratulował Wioletcie Wicińskiej Nagrody w Konkursie Bibliotekarz Roku 2015.
Barbara Wilgocka dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku pogratulowała bibliotece i bibliotekarkom udanych propozycji zajęć dla dzieci. Spotkanie uświetnił występ „Bajkowy ambaras” klasy III b ze Szkoły Podstawowej przygotowany pod okiem p. Ewy Ganczaruk.

Ponadto odbył się konkurs recytatorski, pt. „Przedszkolaki lubią poezję". Wśród najlepszych recytatorów znaleźli się:
I miejsce: Róża Leśniewska „Samochwała", Wiktoria Murawska „Pączki", Julia Czerwińska „W gospodarstwie".
II miejsce: Gabrysia Guz „Zapach czekolady”, Alicja Latała „Krasnoludek”, Filip Struszewski „Pomidor”, Oriana Czyrka „Motylek”.
III miejsce: Zuzanna Kozieja „Żuk”, Kuba Stroński „Łyżka i widelec”, Hubert Koss „Kaczki siedmioraczki”, Sylwia Wójtowicz „Żyrafa”.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Tydzień Bibliotek w Hańsku