Nagroda Bibliotekarz Lubelszczyzny 2015

10 maja br. w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Lublinie została wręczona nagroda w Konkursie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ”Lubelski Bibliotekarz Roku 2015” Wioletcie Wójtowicz-Wicińskiej z Biblioteki Publicznej Gminy w Hańsku.

Bibliotekarz Lubelszczyzny 2015, Wioletta Wójtowicz-Wicińska, węczenie tytułu, 10.05.16 r.

Nagrodę wręczyli: Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Tadeusz Sławecki – dyrektor WBP im.H. Łopacińskiego, dr Marian Butkiewicz – dyrektor Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego SBP oraz Małgorzata Pieczykolan – Przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP, która także zaprezentowała sylwetkę laureatki.

Gratulacje i podziękowania złożyli: Adam Panasiuk – Wicestarosta Włodawski, Edyta Pietrzak i Małgorzata Zińczuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie oraz Ariel Struski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku.

Uroczystość odbyła się podczas VI Lubelskiego Forum Bibliotekarzy. Temat tegorocznego spotkania nawiązywał do hasła XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ”Biblioteka Inspiruje”. Forum honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Fot. ze zbiorów WBP Lublin

Przypominamy, że do 15 maja trwa głosowanie w drugim etapie konkursu. Zachęcamy do oddania głosu na Wiolettę Wójtowicz-Wicińską na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Nagroda Bibliotekarz Lubelszczyzny 2015