Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Senior (1)

Majowe zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl przebiegały pod hasłem „Bezpieczny senior”.

Klub Emeryt :) pl, maj 2016 r.

W ramach cyklu klubowicze spotkali się z przedstawicielami różnych instytucji, którzy przybliżyli uczestnikom zasady bezpieczeństwa na co dzień. Zarówno podczas korzystania z wirtualnej sieci informacyjnej jak i w codziennych sytuacjach życiowych.

4 maja zajęcia prowadził dyrektor MBP Jacek Żurawski. Klubowicze mieli okazję poznać 13 zasad bezpiecznego Internetu zmieszczonych na stronie Bezpieczny PC. Dowiedzieli się jak właściwie zabezpieczać komputer oraz w jaki sposób ustrzec się przed zagrożeniami w sieci.

11 maja uczestnicy mieli okazję spotkać się w ramach akcji „Żyj bezpiecznie” z kom. Bożeną Szymańską z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
Klubowicze dowiedzieli się o sposobach ustrzeżenia się przed internetowymi oszustwami. Poznali metody działania przestępców stosujących metodę „na wnuczka”. Dowiedzieli się jak rozpoznać osoby będące pod wpływem dopalaczy.
Uzyskali też informacje o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a dzięki uprzejmości Polskiej Spółki Gazownictwa otrzymali opaski i kamizelki odblaskowe.

18 maja gościem Klubu EmerytUśmiechpl była pani Małgorzata Dejneka, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.
Zakres zajęć obejmował: prawa konsumenta, podstawy reklamacji produktów nabytych online oraz zapoznanie seniorów ze sposobami ustrzeżenia się przed niechcianymi zakupami na „pokazach” i zasadami ich zwrotu.

25 maja klubowicze mieli okazję spotkać się z panem Dariuszem Świdrakiem, dyrektorem banku, który opowiedział im o ubezpieczeniach na życie i majątkowych.
Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami o zasadach wyboru ubezpieczenia spośród różnych ofert oraz dowiedzieli się na co zwrócić uwagę podczas zawierania umowy.

Na czerwcowych zajęciach klubowicze nadal będą realizować temat „Bezpieczny senior”. M. in. ponownie spotkają się z majowymi gośćmi:
8 czerwca z panią Małgorzatą Dejneką,
15 czerwca z kom. Bożeną Szymańską,
a 22 z panem Dariuszem Świdrakiem, który udzieli uczestnikom konsultacji w sprawie ubezpieczeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Senior (1)