„Szeptucha” Katarzyna Berenika Miszczuk

We wtorek (14.06.16 r.) w naszej bibliotece odbyło się spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Dyskutowałyśmy na temat książki Katarzyny Bereniki Miszczuk „Szeptucha”. Cykl” Kwiat paproci (tom 1).

DKK dla dorosłych, 14.06.16 r.

Książka spowodowała różne doświadczenia, przemyślenia, odczucia i doznania w oczach Klubowiczek. A wszystko przez to, że wątek dotyczący Gosławy Brzózki, zwanej Gosią, która po ukończeniu medyny wybrała się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia – kobieta nowoczesna, przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy. W dodatku nie wierzy w… dalszy ciąg powieści już do indywidualnej interpretacji. Wszystkich czytelników zainteresowanych taką tematyką zapraszamy do zapoznania się z lekturą.

DKK dla dorosłych, 14.06.16 r.

Oprócz dyskusji na temat „Szeptuchy” wszystkie Panie bardzo chętnie obejrzały prezentację z wyjazdu (opiekunki DKK) do Plymouth w Wielkiej Brytanii. Jest to jeden z największych i najstarszych portów morskich na świecie. Jego zabytkowa część, bogata w pomniki upamiętniające śmierć poległych w obronie portu i miasta w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej, wzbudziła największe zainteresowanie. Kolejnym i ostatnim punktem spotkania było podsumowanie wizyty pisarki Magdaleny Kordel, które miało miejsce w naszej bibliotece w dniu 20 maja 2016 r.

Na czas wakacji dajemy sobie wolne od spotkań ale nie od czytania.
Spotkamy się dopiero we wrześniu, w drugi wtorek miesiąca (tj. 13.09.2016 r.) o godz. 16.30.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska