Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Senior (2)

Czerwcowe zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl przebiegały pod hasłem „Bezpieczny senior”.

Klub Emeryt :) pl, czerwiec 2016 r.

Już w maju w ramach cyklu klubowicze spotkali się z przedstawicielami różnych instytucji, którzy przybliżyli uczestnikom zasady bezpieczeństwa na co dzień. Zarówno podczas korzystania z wirtualnej sieci informacyjnej jak i w codziennych sytuacjach życiowych. Podczas czerwcowych spotkań temat był kontynuowany.

1 czerwca zajęcia prowadził dyrektor MBP Jacek Żurawski. Klubowicze mieli okazję zapoznać się z portalem Europejskiego Centrum Konsumenckiego uzyskując informacje o bezpiecznych zakupach w Internecie.

8 czerwca gościem Klubu Emeryt :) pl była pani Małgorzata Dejneka, Powiatowy Rzecznik Konsumenta.
Zakres zajęć obejmował: wyjaśnienie pojęć „gwarancja” i „rękojmia”, przybliżenie różnic pomiędzy tymi dwoma uprawnieniami, a także wiadomości jak dochodzić swoich praw na ich podstawie.

15 czerwca klubowicze zapoznali się z portalem Bezpieczne wakacje dowiadując się o zasadach, które pomagają uniknąć nieprzyjemnych przygód w podróży i podczas wyjazdów zagranicznych, a także zachowaniach pomagających zachować bezpieczeństwo w górach i nad morzem.
Dołączyli też do akcji ICE dodając do kontaktów w telefonie numer, pod który należy dzwonić w nagłych wypadkach. „Dobrym pomysłem jest również stworzenie w telefonie kontaktu ICE. Skrót ICE to ogólnoświatowy symbol ratujący życie. Powinieneś pod nim zapisać numer telefonu osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku. Tak zapisany kontakt pozwala ratownikom na zadzwonienie pod wskazany numer i uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanej osobie, takich jak grupa krwi, przyjmowane leki itp. Jeśli masz kilka osób, które mogą udzielić informacji na twój temat, ich numery zapisz jako nazwy kontaktów ICE1, ICE2 itd. Więcej na temat ICE możesz przeczytać na stronie internetowej www.ice.bw.org.pl”.
Było to setne spotkanie Klubu, nie zabrakło więc słodkiego poczęstunku oraz wspomnień stałych uczestników.
Zajęcia prowadził dyrektor MBP Jacek Żurawski.

22 czerwca uczestnicy mieli okazję spotkać się z mł. asp. Markiem Nowosadem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
Klubowicze otrzymali zawieszki kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, dowiedzieli się o sposobach zachowania bezpieczeństwa na drodze, zasadach korzystania ze ścieżek rowerowych, a także uzyskali praktyczne porady jak być w zgodzie z prawem.
Zapoznając się z „krzyżówkami” na stronie Bezpieczny Rowerzysta przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach.
Na zakończenie, dzięki uprzejmości Polskiej Spółki Gazownictwa, otrzymali opaski i kamizelki odblaskowe.

Były to ostatnie przedwakacyjne spotkanie, naszym Klubowiczom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Do zobaczenia po wakacjach :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Bezpieczny Senior (2)