Szkolenie powiatowe w Bibliotece Inspiracji

W piątek (24 czerwca) w ramach zadań biblioteki powiatowej zorganizowaliśmy szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego. Spotkanie odbywało się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach.

Szkolenie powiatowe, GBP Wyryki, 24.06.16 r.

Szkolenia powiatowe w tym roku traktowane są jako wyjazdowe i odbywają się w nowych, wyremontowanych, zmodernizowanych obiektach bibliotecznych powiatu włodawskiego i mają na celu zapoznanie i pokazanie tych budynków wszystkim pracownikom bibliotek.

Budynek GBP został zmodernizowany w ramach inwestycji: Dokończenie budowy budynku Zespołu Szkół w Wyrykach wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek. Przed rozpoczęciem części merytorycznej zwiedziliśmy pięknie odremontowany lokal biblioteczny liczący około 1700 m2. Przewodnikiem była Pani Hanna Czelej dyrektor GBP. W ramach zwiedzania mieliśmy przyjemność obejrzeć ekspozycje: poplenerową wystawę prac malarskich, udostępnioną przez Nadleśnictwo Włodawa oraz wystawę tkanin rękodzieła regionalnego połączoną z historią tkactwa przedstawioną przez lokalną miłośniczkę kultury ludowej. W części merytorycznej szkolenie obejmowało:

1. Windykacja w bibliotekach publicznych – informacje związane ze ściąganiem materiałów bibliotecznych.
  2. Wykorzystanie tabletów w pracy informacyjnej biblioteki. Dostępne aplikacje i ich obsługa.

Oba tematy merytoryczne przedstawili pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie w osobach Lidia Głębicka, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Grzegorz Winnicki , instruktor Działu Instrukcyjno–Metodycznego.

Po zakończonym szkoleniu organizatorzy i gospodarze zadbali o bardzo smaczny obiad dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu.

Następne szkolenie wyjazdowe planujemy zorganizować w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie, żeby zgodnie z założeniem pokazać bibliotekarzom kolejną wyremontowaną piękną bibliotekę. Termin szkolenia przewidziany na połowę września 2016 r.

Ewa Krukowska
instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego

Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Szkolenie powiatowe w Bibliotece Inspiracji