Krystyna Janda kontra Meryl Streep w „Boskiej Florence”

Wczoraj (13.09.16 r.) jak zwykle w drugi wtorek miesiąca spotkały się w naszej bibliotece Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. Tematem przewodnim była dyskusja na temat obejrzanego wspólnie wcześniej filmu „Boska Florence” z błyskotliwą rolą Meryl Streep i Hugh Granta w reżyserii Stephena Frearsa i spektaklu teatru TV pod tym samym tytułem z Krystyną Jandą i Witoldem Zborowskim w reżyserii Andrzeja Domalika (premiera kwiecień 2007 r.).

DKK dla dorosłych, 13.09.16 r.

Meryl Streep - zdobywczyni trzech Oskarów jedna z największych aktorek naszych czasów wystąpiła w roli Florence Jenkins zwanej „najgorszą śpiewaczką świata”. Natomiast jej partnera i menadżera zagrał czarujący jak zwykle Hugh Grant (znany chociażby z takich filmów jak „Cztery wesela i pogrzeb” czy „Był sobie chłopiec”).
Niezwykle zabawna prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata budząc śmiech zamiast zachwytów.
W burzliwej dyskusji na temat zagranych ról obu aktorek w „Boskiej Florence” Krystyna Janda zdaniem Klubowiczek zagrała lepiej niż Meryl Streep.

DKK dla dorosłych, 13.09.16 r.

Członkinie naszego DKK zostały zaproszone na spotkanie autorskie z Martą Fox, które odbędzie się 21.09.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie.

Kolejne spotkanie Klubowiczek zgodnie z przyjętym harmonogramem odbędzie się 11.10.2016 r.

Lektury do przeczytania to: Patryk Vega - Złe psy. Po ciemnej stronie mocy, Daniel Silva - Spowiednik i Irena Krzywicka - Wyznania gorszycielki.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Krystyna Janda kontra Meryl Streep w „Boskiej Florence”