Spotkanie z Barbarą Kosmowską w BPG Hańsk

27 września 2016 Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk gościła Panią Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz laureatkę wielu konkursów literackich, w tym m.in. ,,Uwierz w siłę wyobraźni” czy ,,Dziennik Polskiej Bridget Jones”.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i współpracy z Instytutem Książki.

BPG Hańsk, spotkanie z Barbarą Kosmowską, 27.09.2016 r.

Uczestnikami spotkania byli: uczniowie Szkoły Podstawowej w Hańsku oraz Gimnazjum w Dubecznie, Dyskusyjne Kluby Książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie, a także Klub Kobiet, działający przy bibliotece w Hańsku.

Pani Barbara Kosmowska dała się poznać jako sympatyczna, pełna osobistego uroku osoba, która odnosi się z wielkim szacunkiem do czytelnika zarówno młodego, jak i starszego. Z lekkością i humorem odpowiadała na zadawane pytania, które dotyczyły początków jej pracy naukowej, twórczości i życia prywatnego. W sposób niezwykle wyczerpujący Pani Barbara opowiadała o warsztacie pisarskim i trudnej problematyce, którą podejmuje w swoich utworach, m.in. w „Niechcianej”, czy powieści „Gobelin”.

Do najbardziej znanych powieści autorki należą między innymi: „Prowincja”, „Niebieski autobus”, „Puszka”, „Pozłacana rybka”, „Buba”, „Dziewczynka z parku” oraz „Ukrainka”. Ostatnio autorka opublikowała opowiadanie dla dzieci „Tru”, a w przygotowaniu jest jej kolejna książka dla dzieci „Niezłe ziółko”.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk