Klub Emeryt :) pl i Fotografia cyfrowa

Wrześniowe zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl dotyczyły wykonania i obróbki cyfrowych fotografii.

Klub Emeryt :) pl, wrzesień 2016 r.

7 września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie, podczas którego uczestnicy przedstawiali propozycje tematów na przyszłe zajęcia.
Zapoznali się też z jesienną ofertą kulturalną Włodawy.

14 września klubowicze omawiali podstawowe zasady prawidłowego wykonania fotografii cyfrowych, zapoznając się z najważniejszymi wytycznymi dotyczącymi zarówno kompozycji elementów ujętych na zdjęciu, właściwego kadrowania jak i wykorzystywania światła i cienia.

21 września odbyły się warsztaty fotograficzne „Szlakiem Trzech Kultur”. Uczestnicy, podczas zwiedzania miasta, mieli okazję wykorzystać w praktyce zdobytą na zajęciach wiedzę teoretyczną, upamiętniając poszczególne elementy zabytkowej architektury na cyfrowych fotografiach.

28 września klubowicze zajęli się komputerową obróbką wykonanych na poprzednich zajęciach fotografii. Korzystając z prostych programów graficznych poznawali możliwości cyfrowej edycji zdjęć.

Październikowe zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl będą dotyczyły historii Włodawy i okolic.
Planowane są wykłady lokalnych historyków-regionalistów oraz zwiedzanie zabytków miasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Fotografia cyfrowa