Jesienne spotkanie w DKK dla Dorosłych

We wtorek (11 października) jak w każdym miesiącu zgodnie z harmonogramem spotkały się w naszej bibliotece Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Liczna obecność wskazuje na chęć uczestniczenia w spotkaniach w tym gronie.

DKK dla dorosłych, 11.10.16 r.

Klubowiczki zakupiły na kiermaszu książki 31 pozycji (powieści obyczajowe, sensacyjne, przewodniki po Europie) z zamiarem przekazania w formie daru, Panom z zaprzyjaźnionego DKK dla Dorosłych, który działa przy Zakładzie Karnym we Włodawie. Wśród zakupionych książek znalazły się dwie pozycje Pana Marcina Wrońskiego, którego wieczór autorski przewidziany jest na listopad.

DKK dla dorosłych, 11.10.16 r.

Ponadto prowadząca spotkanie przedstawiła Uczestniczkom nowości, które DKK ostatnio otrzymał. Wszystkie książki zostały wypożyczone od razu na spotkaniu. Tematem merytorycznym spotkania była dyskusja nad wyznaczonymi wcześniej pozycjami a mianowicie:
1. P. Vega – "Złe psy. Po ciemnej stronie mocy"
2. D. Silva – "Spowiednik"
3. I. Krzywicka – "Wyznania gorszycielki"

DKK dla dorosłych, 11.10.16 r.

Oferta włodawskiego kina zmobilizowała nas do wybrania się na dwa seanse filmowe. I tak część Pań pójdzie obejrzeć „Ostatnią rodzinę” o Beksińskich w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, a druga część 24. 10. O godz.16.30 prześledzi losy mieszanych rodzin polsko-ukraińskich w kontekście miłości w nieludzkich czasach, na podstawie filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”.

Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego poinformowało świat czytelniczy o nominacjach dla trzech książek. Pierwsza z nich to „Odwaga i strach” Oli Hnatiuk (dwie nominacje: w konkursie książki historycznej roku i do Nagrody Moczarskiego) druga „Mam na imię Maryte” (nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”) autorstwa Alvydosa Sklepikasa i trzecia „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez” (nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”) napisana przez Uładzimira Niaklajeu.
Wszystkie wymienione powieści zostały zgłoszone do Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów naszej biblioteki w celu zakupienia do naszych zbiorów.

Kolejne spotkanie DKK w naszej bibliotece odbędzie się 08.11.2016 r. o godz. 16.30

Opiekun Klubu
Ewa Krukowska