Kryminalne zagadki Lublina – spotkanie z Marcinem Wrońskim

Kooperacja Miejskiej Biblioteki Publicznej i Zakładu Karnego we Włodawie trwa od lat. W marcu tego roku zostało podpisanie zaktualizowane porozumienie o współpracy. Jednym z jego punktów było wsparcie w zakresie prowadzenia Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Zakładzie Karnym, w ramach którego skazani niejednokrotnie uczestniczyli w spotkaniach autorskich, wieczorach poetyckich, czy wernisażach organizowanych przez naszą bibliotekę.

Spotkanie z Marcinem Wrońskim, 02.12.16 r.

Ostatnio współpraca ta pogłębiła się – spotkania DKK przeniesione zostały do biblioteki a opiekę nad klubem przejęły Monika Urbańska-Nazaruk i Urszula Panasiuk. Założeniem tej zmiany było kształtowanie pozytywnych postaw, czyli resocjalizacja w bezpośrednim kontakcie ze światem książki. W całej Polsce działa około 1500 Dyskusyjnych Klubów Książki, w tym około 10 zorganizowanych w Zakładach Karnych. Jest to swego rodzaju fenomen, z którego możemy być dumni.

Tandem ten zaprosił 2 grudnia 2016 r., czytelników i wielbicieli kryminału na spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim, które poprowadziła Monika Urbańska-Nazaruk instruktor d.s. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego. Marcin Wroński, ceniony autor powieści kryminalnej mieszka i pracuje w Lublinie. To właśnie w tym mieście rozgrywa się większość napisanych przez niego historii. Opisy znanych ulic i popularne w regionie nazwiska zachęciły gości do dzielenia się swoimi wspomnieniami na temat Lublina oraz zadawania pytań dotyczących pierwowzorów postaci. Pan Marcin opowiedział też m.in. w jaki sposób planuje pisanie książki, na co kładzie nacisk opisując relacje społeczne i jak głęboki research prowadzi, aby powstać mogło sto stron powieści.

Na koniec nasz gość podpisał egzemplarze książek i specjalnie przygotowane zakładki. Jako pamiątkę pobytu we Włodawie otrzymał album o mieście trzech kultur i anioła odlanego przez osadzonych.

DKK

Spotkanie finansowane zostało ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Kryminalne zagadki Lublina – spotkanie z Marcinem Wrońskim