Szkolenie powiatowe – 05.12.2016 r.

W poniedziałek (05.12.16 r.) mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach kierowników, dyrektorów i pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych z powiatu włodawskiego na ostatnim w tym roku szkoleniu.

Szkolenie powiatowe, MBP Włodawa, 05.12.16 r.

Program spotkania obejmował:
1. Analiza funkcjonowania bibliotek – Anna Biegalska, instruktor WBP Lublin
2. Regulamin w działalności biblioteki – Joanna Chapska, instruktor WBP Lublin

Ponadto w programie szkolenia zaplanowaliśmy spotkanie opłatkowe na, które zaprosiliśmy w związku z realizacją zadań Biblioteki Powiatowej przedstawicieli Starostwa Powiatowego i Gminy Miejskiej. Starostę reprezentował Wicestarosta Adam Panasiuk natomiast Gminę Miejską Agata Zakrzewska Kierownik Wydziału, Oświaty, Kultury i Promocji. Po części merytorycznej spotkania, przy stole z daniami tradycyjnymi związanymi z wieczerzą wigilijną zaproszeni Goście przekazali wszystkim obecnym wiele ciepłych słów gratulując dotychczasowych osiągnięć, i złożyli życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Miłym akcentem kończącym spotkanie było przekazanie nieodpłatnie każdej gminnej bibliotece książek: "Rola komitetów obywatelskich w wyborach samorządowych w 1990 roku na terenie województwa chełmskiego" autorstwa Eugeniusza Wilkowskiego i "Zeszyt Poetycki 2016" ze zbiorem wierszy członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego.

Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Szkolenie powiatowe – 05.12.2016 r.