Dziewczyna z portretu – David Ebershoff

„Duszo moja rozdarta na dwoje..., co mi robisz? Dlaczego mnie tak traktujesz? Gdzie zgubiłem swoją tożsamość...?
...kim jestem? Kim chciałbym być?
Muszę odnaleźć siebie, swoje własne "ja", bo przepadnę w otchłani beznadziei, zobojętnienia..., stanę nad przepaścią i rzucę się w mroczną nicość rozpaczy...

Moja kochana osobowości
Dlaczego w głowie kręcisz mi zawiłości?
Czy robisz to w złości?
A może w poczuciu obojętności?
Bo na pewno nie z miłości?

Pozwól mi odnaleźć samego siebie...”

Tymi słowami z tekstu książki „Dziewczyna z portretu” Davida Ebershoffa rozpoczęło się wczoraj (14.02.17 r.) spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Powieść wzbudziła bardzo ożywioną dyskusję mając wśród Klubowiczek swoje wielbicielki jak i te, którym książka się nie podobała.

Spotkanie DKK dla Dorosłych, 14.02.17 r.

Dodatkowych emocji dostarczył obejrzany wcześniej przez niektóre Panie film, którego najmocniejszy punkt stanowiły mistrzowskie kreacje Eddiego Redmayna i Alicii Vikander (premiera 2015 r.). Jest to powieść o poszukiwaniu samego siebie, o głębokiej miłości, odwadze i poświęceniu, przełamywaniu barier i własnych lęków.

„... Greta sama zaproponowała Einarowi, żeby założył pończochy i damskie buty. Chciała dokończyć zamówiony kobiecy portret, a modelka nie mogła przyjść do pracowni. Mąż – mężczyzna o subtelnych rysach i drobnej budowie ciała – zdawał się idealny do tego zadania. Ot, niewinna prośba, artystyczny żart… Greta nie mogła przypuszczać, że ta chwila zmieni całe jej życie: obudzi w nim pragnienie, które…”

Wszystkich zainteresowanych powieścią zapraszamy do naszej biblioteki. Na koniec spotkania umówiłyśmy się na wspólne wyjście do kina na film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej (Miasto kobiet). Seans odbędzie się 07.03.2017 r o godz. 17.00.

Opiekun DKK
Ewa Krukowska