Popularnonaukowe zajęcia w Klubie Emeryt :) pl cz. 4

W lutym uczestnicy Klubu EmerytUśmiechpl nadal zajmowali się zagadnieniami o charakterze popularyzatorskim.

Klub Emeryt :) pl, spotkania: luty 2017 r.

01.02 Temat: Zegar biologiczny człowieka. Chronobiologia
Uczestnicy zapoznali się z prezentowanymi w sieci materiałami związanymi z badaniami nad zegarem biologicznym człowieka uzyskując informacje z zakresu chronobiologii i chronoterapii.

08.02 Temat: Manipulacje. Przykłady wzięte z życia
Klubowicze przeglądali strony internetowe dotyczące technik wywierania wpływu na społeczeństwo oraz sposobów ustrzeżenia się przed manipulacją.

15.02 Temat: Przekaz podprogowy i natywny
Pogłębiając temat z poprzednich zajęć uczestnicy zapoznali się z materiałami traktującymi o sposobach manipulacji w przekazach medialnych skupiając się na zjawisku przekazu podprogowego i natywnego.

22.02 Temat: Tajemnica długowieczności. Sekret nieśmiertelności
Klubowicze przeglądali informacje związane ze zdrowym trybem życia mającym swoje odzwierciedlenie w możliwości przedłużenia ludzkiego życia do ostatecznych granic wyznaczonych przez naturę.

Zajęcia prowadził dyrektor MBP Jacek Żurawski.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Popularnonaukowe zajęcia w Klubie Emeryt :) pl cz. 4