Informatyka na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

We wszystkie czwartki lutego w sali naukowej naszej biblioteki spotykali się uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów o/Włodawa.

UTW, 2, 9, 16, 23 luty 2017 r.

Tematem zajęć były podstawy korzystania z światowej sieci informacyjnej jaką jest Internet.

2 lutego studenci zapoznali się z możliwościami komunikacyjnymi udostępnionymi w portalach społecznościowych.

9 lutego, mając na uwadze obchodzony 7 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu, uczestnicy poznali zasady odpowiedzialnego korzystania z wirtualnej sieci informatycznej.

16 lutego uczestnicy poznali praktyczne „sztuczki” ułatwiające korzystanie z Internetu.

23 lutego uczestnicy zapoznali się z materiałem filmowym dotyczącym interpretacji otrzymanych wiadomości. Na podstawie fragmentów „Krótkiego filmu o prawdzie i fałszu” z profilu youtube.com SciFun poznali typy manipulacji danymi oraz etapy procesu oceny wiarygodności źródeł informacji.

Zajęcia prowadził Marek Paszkowski, opiekun Czytelni Internetowej.

Edyta Pietrzak

Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Informatyka na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku