„e-Pasjonaci” na spotkaniu Klubu Emeryt :) pl

Tydzień z Internetem 2017

W środę, 29 marca 2017 r., w cyklu zajęć Klubu EmerytUśmiechpl odbyło się spotkanie „e-Pasjonaci” w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Klub Emeryt :) pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

Spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki, podczas której uczestnicy krótko się zaprezentowali oraz wybrali symbole odnoszące się do ich zainteresowań.

Klub Emeryt :) pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

W dalszej części, rozwiązując quiz, klubowicze dowiedzieli się m. in. jak powstaje ogon syreny, z jakich zaskakujących składników można wykonać domowym sposobem farbę tablicową i ile wariacji sernikowych znajduje się na blogu „Kwestia smaku”.

Klub Emeryt :) pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

Każde z pytań było inspiracją do przedstawienia ciekawego bloga dotyczącego różnych pasji – w tym majsterkowania, gotowania i szycia.

Klub Emeryt :) pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

Klubowicze przedstawili też moc pomysłów wykorzystania spinacza do bielizny – zaczynając od oczywistych i prozaicznych tj. wieszanie prania, a kończąc na odważnych propozycjach zastosowania rzeczonego jako spinki do mankietów, ozdoby na włosy oraz w formie ozdobnej do spinania szala.

Klub Emeryt :) pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

Z dużym zainteresowaniem spotkało się pytanie zadaniowe. Uczestnicy przystąpili do tworzenia pudełek na długopisy wykazując się pomysłowością i inwencją twórczą.

Klub Emeryt :) ;pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

Klub Emeryt :) pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

Spotkanie, poprowadzone przez dyrektora MBP Włodawa Jacka Żurawskiego zakończyło się wręczeniem uczestnikom upominków przekazanych przez Burmistrza Włodawy i Urząd Miejski we Włodawie.

Klub Emeryt :) pl, e-Pasjonaci, 29.03.17 r.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Włodawy i Urzędowi Miejskiemu we Włodawie za przekazanie upominków uczestnikom spotkania „e-Pasjonaci”.

Animacja wykonana z wykorzystaniem aplikacji iMovie.

Spotkanie w ramach „Tygodnia z Internetem” w Klubie EmerytUśmiechpl poprzedzone było cyklem zajęć wprowadzających również prowadzonych przez dyrektora MBP Włodawa Jacka Żurawskiego.

01.03 Uczestnicy poznawali zasady odpowiedzialnego korzystania z globalnej sieci informacyjnej nawiązując do obchodzonego od 13 lat „Dnia Bezpiecznego Internetu” (07 luty). Poznali dziesięć swoistych przykazań przedstawionych na stronie www.saferinternet.pl.

08.03 Klubowicze dyskutowali nad historią Internetu na bazie informacji przedstawionych w zasobach wirtualnej sieci oraz fragmentów filmów dotyczących zarówno pozytywnych jak i negatywnych pól oddziaływania na użytkowników.

15.03 Uczestnicy przeglądali wybrane strony internetowe popularyzujące wiedzę w zakresie różnorodnych dziedzin nauki. Wśród klubowiczów duże zainteresowanie wzbudził portal Nauklove, który szereguje informacje według zakładek: biologia, medycyna, kosmos, technika.

22.03 Klubowicze dzielili się swoimi opiniami na temat komercjalizacji Internetu na bazie informacji i fragmentów filmów udostępnionych w globalnej sieci wirtualnej.

tydzienzinternetem.pl
Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć w naszej galerii
Poniżej zdjęcia ze spotkania „e-Pasjonaci” (29.03.17 r.)
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy „e-Pasjonaci” na spotkaniu Klubu Emeryt :) pl