Sztuka kochania gorszycielki

Michalina Wisłocka ... "szczęście leży na drodze, a nie u celu, i im mniej za nim gonimy, tym na koniec więcej otrzymujemy". Tym fragmentem z książki Violetty Ozminkowski rozpoczęłyśmy wczoraj (04.04.2017 r.) spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

Spotkanie DKK dla dorosych, 04.04.17 r.

Na spotkanie jak zawsze przyszło dużo Klubowiczek (DKK zrzesza same Panie). Na początku spotkania podzieliłyśmy się wrażeniami ze wspólnie obejrzanego filmu pt. "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej (Dzień Kobiet). Film pokazuje walkę głównej bohaterki z systemem jak i proces zmiany świadomości społeczeństwa.

Wszystkie Panie wypowiedziały się i jednogłośnie stwierdziły, że film bardzo się podobał, obsada aktorska wyjątkowo dobrze dobrana, role odegrane wspaniale na czele z główną bohaterką - Magdaleną Boczarską. A Eryk Lubos (uroczy brzydal ) w roli amanta wprost zjawiskowy.
Prowadząca spotkanie nawiązała do książki, która jest w naszych zbiorach i o ile ktoś chciałby prześledzić dokładniej losy pierwszej damy polskiej seksuologii to zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych: "Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki" - Violetta Ozminkowski.
Na koniec ustaliłyśmy termin kolejnego spotkana na 09.05. 2017 r. na godz. 16.00, a w planach mamy wspólne wyjście do kina na film w reżyserii Niki Caro pt."Azyl" opowiadający o rodzinie Żabińskich, którzy w czasie II wojny światowej pomagali ludności Żydowskiej ukrywając ich w warszawskim ZOO.

Opiekun Klubu
Ewa Krukowska