W środę (05.04.2017) miało miejsce kolejne spotkanie DKK, który funkcjonuje przy Zakładzie Karnym i Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Tematem spotkanie była książka Michała Książka Droga 816. Tytułowa droga, jest zwana również Nadbużanką, biegnie z północy na południe, wzdłuż granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej.

Spotkanie DKK ZK, 05.04.17 r.

Zdaniem autora to droga niezwykła, ponieważ za nią jest już tylko rzeka graniczna – Bug, a za nią mityczny Wschód, Prawosławie, Azja i stepy.

Książka jest zapisem wędrówki autora, z której dzieli się z czytelnikiem swoimi obserwacjami, przemyśleniami i refleksjami na temat miejsc i spotkanych ludzi.

Członkowie Klubu chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami po przeczytaniu książki Droga 816, która bardzo ich zaciekawiła, a szczególnie zagadnienia dotyczące nakładania i mieszania się kultur oraz religii katolickiej i prawosławnej – jednocześnie tak bliskich i dalekich sobie.

Na kolejnym spotkaniu Klubu będziemy rozmawiali o książce pt. Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych Michaela Both’a.

Książka Droga 816 Michała Książka jest dostępna w Dziale Regionalnym naszej biblioteki.

Monika Urbańska-Nazaruk

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Opowieść o Pograniczu Michała Książka tematem spotkania DKK funkcjonującego przy Zakładzie Karnym