Już za miesiąc wakacje

Wczorajsze spotkanie (9.05.2017) DKK dla Dorosłych odbyło się zgodnie z harmonogramem. Przyszło jak zwykle dużo Klubowiczek.

DKK dla Dorosłych, 09.05.2017 r.

Spotkanie przebiegało w przyjemnej i miłej atmosferze, chociaż temat do dyskusji miły nie był. A mianowicie dyskutowałyśmy o wcześniej obejrzanym wspólnie filmie” Azyl”.

Azyl – amerykański film z 2017 roku wyreżyserowany przez Niki Caro, przedstawiający historię Jana i Antoniny Żabińskich, którzy pomagali Żydom w czasie II wojny światowej ukrywając ich w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Azyl - to dramat biograficzny, w którym główne role grają Jessica Chastain i Johan Heldenbergh. Para zoologów pracuje jako opiekunowie warszawskiego zoo i podczas niemieckiej okupacji próbuje ocalić setki ludzi przed śmiercią. Pod przykrywką bliskiej współpracy z Wermachtem, Żabińscy przekształcają zoo w azyl dla Żydów, których para ukrywa w podziemiach obiektu. Film oparty jest o prawdziwą historię, a jego reżyserią zajęła się pochodząca z Nowej Zelandii Niki Caro.

W dalszej części spotkania chcąc podkreślić Rok Tadeusza Kościuszki obejrzałyśmy fragmenty filmu przedstawiające biografię, zasługi i osiągnięcia naszego bohatera narodowego.

Na zakończenie ustaliłyśmy termin ostatniego spotkania przed wakacjami na 13 czerwca na godz. 16.00 (jak zawsze drugi wtorek miesiąca).

Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Już za miesiąc wakacje