W środę 10 maja odbyło się kolejne spotkanie DKK funkcjonującego przy Zakładzie Karnym i Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Podczas spotkania Klubowicze rozmawiali o książce Michaela Booth’a „Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych”.

Both M.: Skandynawski raj

Booth z brytyjską ironią opowiada o blaskach i cieniach życia na dalekiej północy oraz przedstawia Czytelnikowi ciekawostki z życia codziennego Danii, w której mieszka wraz z żoną Dunką, Norwegii, Finlandii, Szwecji oraz Islandii. Autor skupia się nie tylko na pozytywach modelu skandynawskiego, ale również ukazuje jego konsekwencje. Zastanawia się jakie czynniki decydują o zadowoleniu społeczeństwa z życia jakie prowadzi. Co decyduje o tym, że są według przeprowadzonych badań, najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.

Członkowie Klubu chętnie wymieniali się wrażeniami i przemyśleniami, które pojawiły się podczas lektury książki. Mówili o tym, jaki kraj skandynawski najbardziej im się podobał, do którego najchętniej by pojechali oraz co ich zaskoczyło, zaciekawiło bądź też rozbawiło.

Okazało się, że żyjemy w Europie, jednak nawet w obrębie jednego kontynentu, nasze zwyczaje i kultura oraz mentalność jest inna i warto ją poznać, chociażby czytając reportaże.

Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 7 czerwca, podczas którego będziemy rozmawiali o książkach Piotra Milewskiego – „Kroniki japońskie” oraz „Transsyberyjska”. Są to reportaże z podróży autora. Wybór pozycji nie jest przypadkowy, ponieważ już 20 czerwca w ramach DKK, będziemy gościć autora tych książek.

Monika Urbańska-Nazaruk

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy „Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych” Michaela Booth’a tematem kolejnego spotkania DKK funkcjonującego przy Zakładzie Karnym