Nadbużańskim szlakiem – majowe zajęcia Klubu Emeryt :) pl

Majowe zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl odbywały się nie tylko w murach włodawskiej książnicy, ale też w malowniczych plenerach nadbużańskich krajobrazów.

Klub Emeryt :) pl, zajęcia maj 2017 r.

17 maja z uczestnikami Klubu spotkał się Prezes włodawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Mieczysław Tokarski, który wprowadził klubowiczów w temat planowanej wycieczki „Szlakiem Nadbużańskim” opowiadając o ciekawych miejscach, które będzie można obejrzeć podczas zajęć plenerowych.

24 maja – uczestnicy Klubu wzięli udział w wyciecze „Szlakiem Nadbużańskim” Włodawa – Hanna – Jabłeczna – Kodeń. Roli przewodnika drogą 816 podjął się Prezes włodawskiego Oddziału PTTK Mieczysław Tokarski. Podróż, ilustrowana ciekawym komentarzem historycznym, przebiegała niezwykle szybko. Klubowicze zwiedzili Monaster św. Onufrego w Jabłecznej, Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia i Ogród Zielny Matki Bożej w Kodniu, natomiast w Hannie Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Galerię Twórców Ludowych.
Poza strawą dla ducha nastąpiła też uczta dla ciała – dzięki uprzejmości Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie Marioli Kuć, która udostępniła grillową „infrastrukturę” – uczestnicy wycieczki mogli po pełnym wrażeń dniu posilić pieczonymi przekąskami.

31 maja klubowicze, przy słodkim poczęstunku, oddawali się grom towarzyskim dzieląc się wrażeniami z odbytej tydzień wcześniej wycieczki.

Spotkania Klubu Uśmiech pl odbywają się w środy (w godz. 12.00-14.00) w sali naukowej MBP Włodawa. Zapraszamy wszystkich chętnych :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Nadbużańskim szlakiem – majowe zajęcia Klubu Emeryt :) pl