Wizyty studyjne powiatu kraśnickiego i zamojskiego

W ostatnich dniach Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie gościła bibliotekarzy z powiatu kraśnickiego (1.06.2017) oraz zamojskiego (5 i 7.06.2017). Podczas wyjazdu bibliotekarze zwiedzali zmodernizowane w ostatnich latach obiekty biblioteczne: Gminną Bibliotekę Publiczną w Urszulinie i jej Filię Biblioteczną – Książnicę Pana Jana w Wytycznie, Bibliotekę Inspiracji – Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyrykach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie – SMO (Słowo-Muzyka-Obraz).

Zwiedzanie biblioteki, 05.06.2017 r.

We włodawskiej książnicy gości przywitał dyrektor Jacek Żurawski. O bibliotece, jej historii realizowanych projektach i planach opowiedziała Małgorzata Zińczuk - z-ca dyrektora ds. merytorycznych MBP. Po bibliotecznych agendach bibliotekarzy oprowadziły Monika Urbańska-Nazaruk i Ewa Krukowska – instruktorzy ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego.

Bibliotekarze powiatu kraśnickiego zwiedzili również ciekawe miejsca we Włodawie: Muzeum – Zespół Synagogalny, po wystawach którego oprowadził Bogusław Smolik. Cerkiew pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Kościół pw. Św. Ludwika. Przewodnikiem był Mieczysław Tokarski – prezes włodawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Wszyscy uczestnicy wizyt studyjnych otrzymali pakiety promocyjne Miejskiej Biblioteki Publicznej – Laureata Ogólnopolskiego Konkursu ‘’Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich 2014’’ oraz foldery o Włodawie przekazane przez Urząd Miejski i egzemplarze kwartalnika społeczno-kulturalnego Wschód.

Monika Urbańska-Nazaruk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Bibliotekarze z powiatu kraśnickiego, 1 czerwca 2017 r.

Bibliotekarze z powiatu zamojskiego, 5 czerwca 2017 r.

Bibliotekarze z powiatu zamojskiego, 7 czerwca 2017 r.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Wizyty studyjne powiatu kraśnickiego i zamojskiego