Czarnobylska modlitwa

"26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku." Pod takim tematem odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie DKK dla dorosłych.

Spotkanie DKK dla dorosych, 13.06.17 r.

Spotkałyśmy się jak zawsze w drugi wtorek miesiąca (13 czerwca). Książka autorstwa Swietłany Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa.Kronika przyszłości" jest wstrząsającą relacją Rosjan, Ukraińców i Białorusinów dotyczącą wybuchu reaktora. Nie jest to książka o Czarnobylu ale o świecie Czarnobyla, gdzie ludzie mimo wszystko chcą być szczęśliwi. Każdy czytelnik osobiście powinien spotkać się z materią tekstu białoruskiej dziennikarki. Nie sposób bowiem w kilku zdaniach oddać jego siły, wielkości i wymowy. Zachęcamy czytelników do lektury. Książka jest w naszych zbiorach.

Natomiast Panie z DKK wszystkim czytelnikom i sympatykom biblioteki życzą miłego i przyjemnego wypoczynku w miesiącach letnich. Do zobaczenia we wrześniu.

Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Czarnobylska modlitwa