Czerwiec z Zamoyskimi w Klubie Emeryt :) pl

Czerwcowe zajęcia Klubu Emeryt Uśmiech pl odbywały się zarówno w murach pałaców Zamoyskich w Kozłówce i Adampolu, jak i we włodawskiej książnicy.

Klub Emeryt :) pl, Kozłówka, 07.06.17 r.

7 czerwca uczestnicy Klubu wzięli udział w wyciecze do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Roli przewodnika po dziejach miejscowości znajdujących się na trasie Włodawa – Kozłówka podjął się Dyrektor MBP Włodawa Jacek Żurawski niezwykle interesująco opowiadając o historii mijanych miejsc. Jeszcze przed dotarciem do Kozłówki Klubowicze zwiedzili kościół św. Anny w Kijanach oraz ruiny zamku w Zawieprzycach.
Pałac w Kozłówce i otaczające go ogrody zrobiły bardzo duże wrażenie na Klubowiczach. Uczestnicy wycieczki z przyjemnością odwiedzili parkowe alejki, ogród różany, powozownię, kaplicę oraz wystawę socrealizmu.
Oczywiście perełką było zwiedzanie samego pałacu, po którego bogatych wnętrzach oprowadziła Klubowiczów, służąc komentarzem historycznym, pani przewodnik.

14 czerwca Klubowicze spotkali się w Dziale Regionalnym włodawskiej książnicy, żeby nie tylko podzielić się wrażeniami z wycieczki do Kozłówki, ale też zaplanować kolejny wyjazd, tym razem do Wyryk i Adampola.

21 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu EmerytUśmiechpl. W ramach zakończenia zajęć Klubowicze udali się na wycieczkę do kolejnego pałacu Zamoyskich – tym razem w Adampolu oraz do „Biblioteki inspiracji” w Wyrykach.
Po wnętrzach Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach oprowadziła Klubowiczów Dyrektor Hanna Czelej opowiadając o nowych możliwościach, które powstały w wyniku zaadaptowania jednego skrzydła lokalnej szkoły na potrzeby biblioteki. Nowoczesne wyposażenie i ciekawa aranżacja wnętrz zyskały duże uznanie wśród Klubowiczów.
Rolę przewodnika po dziejach pałacu w Adampolu i rodziny Zamoyskich objął Prezes włodawskiego Oddziału PTTK Mieczysław Tokarski. Dzięki uprzejmości Dyrektora placówki Jerzego Września Klubowicze mieli okazję podziwiać ciekawą architekturę pałacową oraz „dotknąć” lokalnej historii. Znaleźć się w miejscu, które pod koniec 1939 r. stanowiło jeden z ostatnich wolnych terenów Polski - „Rzeczpospolitą Włodawską”.
Zwiedzanie pałacu Klubowicze zakończyli swoistą podróżą w czasie do miejsc, których już nie ma odwiedzając kaplicę, której wyposażanie stanowią elementy nieistniejącego już pałacu w Różance.
Po skończonych zajęciach odbyło się ognisko integracyjne, podczas którego, przy pieczonych przekąskach, uczestnicy dzielili się wrażeniami z zajęć minionego sezonu oraz planowali tematy do zrealizowania już po wakacjach.

Naszym Klubowiczom życzymy udanego wypoczynku i do zobaczenia po wakacjach Uśmiech

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Czerwiec z Zamoyskimi w Klubie Emeryt :) pl