Odznaczenia z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

W czwartek, 5 października 2017 r., w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyła się konferencja jubileuszowa "Aktywni i Kreatywni" z okazji 100-lecia SBP.

SBP, 05.10.17 r.

W konferencji udział wzięła 9 osobowa delegacja z powiatu włodawskiego - przedstawiciele Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Włodawie: Przewodniczącą Oddziału Małgorzata Zińczuk; Sekretarz Edyta Pietrzak; Członkowie Zarządu Monika Kędzierska i Agnieszka Wróbel oraz Członek Komisji Rewizyjnej Ewa Krukowska. Ponadto Członkowie Oddziału: Hanna Czelej, Dorota Garczyńska-Ślusarz, Teresa Kuczyńska i Wioletta Wójtowicz-Wicińska.

Grawerton - Dyplom Uznania Zarządu Województwa Lubelskiego za pełną pasji i zaangażowanie na rzecz upowszechniania czytelnictwa w województwie lubelskim otrzymały Ewa Krukowska i Małgorzata Zińczuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Medal "W dowód uznania" przyznany przez Zarząd Główny SBP za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzymały: Hanna Czelej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach, Ewa Krukowska i Małgorzata Zińczuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Listy Gratulacyjne Przewodniczącej SBP Elżbiety Stefańczyk z wyrazami uznania oraz życzeniami dalszych sukcesów otrzymały: Dorota Garczyńska-Ślusarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, Teresa Kuczyńska z Gminnej Biblioteki w Urszulinie i Wioletta Wójtowicz-Wicińska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Hańsku.

Jubileuszowym medalem pamiątkowym wybitym przez Mennicę Polską Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Tadeusz Sławecki uhonorował Przewodniczącą Zarządu Oddziału SBP we Włodawie Małgorzatę Zińczuk.

Ponadto uczestnicy mieli okazję wziąć udział w trzech sesjach panelowych: "Strategia SBP w działalności Stowarzyszenia w latach 2013-2017" Barbary Budzyńskiej (Zarząd Główny SBP); "Międzyorganizacyjny transfer wiedzy na przykładzie relacji SBP - Biblioteka" dr Marzeny Cichoszewskiej (Katedra Zarządzania Politechniki Lubelskiej) oraz "Społeczne efekty czytelnictwa - jak SBP i inne organizacje pozarządowe mogą pomagać w budowaniu wspólnot" Jacka Królikowskiego (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego).

Wszystkim nagrodzonym koleżankom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Odznaczenia z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich