Cynowy jubileusz we włodawskim DKK

Piątkowe popołudnie (1.12.2017 r.) było doskonałą okazją do uczczenia 10-lecia istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Jubileusz 10-lecia DKK dla Dorosłych, 01.12.2017 r.

Licznie przybyłych Gości powitał dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski. Pani Magdalena Wójcikiewicz i Joanna Chapska moderatorki Dyskusyjnych Klubów Książki reprezentowały WBP im. H. Łopacińskiego. Zaszczycili nas obecnością członkowie DKK dla Dorosłych z GBP W Urszulinie z opiekunem Moniką Kędzierską i Klubowiczki z DKK w BPG Hańsk pod opieką Agnieszki Wróbel i Wioletty Wójtowicz-Wicińskiej. Nie mogło zabraknąć członków dziecięco-młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki, którymi opiekują się Joanna Orzeszko i Urszula Panasiuk. Na nasz jubileusz przybyli też zaprzyjaźnieni Panowie z DKK przy Zakładzie Karnym we Włodawie z opiekunem Kamilem Śledzińskim.

Uroczystość rozpoczęliśmy koncertem w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie z dedykacją muzyczną z okazji cynowego jubileuszu DKK dla Dorosłych. W koncercie wystąpili: Alicja Karpiuk, Hubert Niewiadomski, Aleksandra Bajuk, Julia Czerniak, Natalia Basa, Martyna Dyduch, Gabriela Tokarska, Karolina Szewczyk, Nikola Rudnicka, oraz grupa dzieci z kl.II c. Część uroczystości dotycząca koncertu poprowadziła pani Barbara Cedrowska nauczyciel Szkoły Muzycznej we Włodawie.

Pani Barbara Paszkowska aktualnie emerytowany pracownik naszej biblioteki była założycielem i pierwszym opiekunem DKK . Podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i opowiedziała jakie były początki związane z werbowaniem chętnych osób do spotykania się i dyskutowania o książkach, autorach, wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach literackich, wspólnych wyjazdach do teatrów i wyjściach do kina. Bukiet kwiatów z rąk Klubowiczek i wiele ciepłych słów był wyrazem uznania, szacunku i podziękowania za wspólnie spędzone chwile. Aktualnie (od 2014) DKK dla Dorosłych opiekuje się Ewa Krukowska.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna przedstawiająca 10 lat istnienia i działalności klubu, przygotowana i zaprezentowana przez Edytę Pietrzak kierownika Działu Regionalnego naszej biblioteki.

Rozstrzygnęliśmy też konkurs na nazwę dla naszego klubu. Zwyciężczynią została Wiesława Kościuk a DKK dla Dorosłych przy MBP we Włodawie otrzymał oficjalną nazwę PASJA.
Wśród sponsorów nagrody dla zwycięzcy konkursu była firma Przyjaciele Kawy, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło Miejskie we Włodawie oraz lubelski Dyskusyjny Klub Ksiażki.

Na koniec członkowie dziecięco - młodzieżowych klubów przedstawili nam muzyczną niespodziankę i wręczyli własnoręcznie wykonaną pamiątkę a Pani Joanna Orzeszko przeczytała piękny tekst związany z uczuciami jakich doświadczy każdy człowiek obcujący z książką.

dkk dla doroslych zyczenia

Nie zabrakło życzeń od zaprzyjaźnionych Klubowiczów i Klubowiczek między innymi osobiście napisany i przeczytany wiersz z życzeniami od Pani Marii z Urszulina a kluczowym elementem na zakończenie uroczystości był okolicznościowy, wyśmienity tort upieczony przez naszą koleżankę Dorotę Garczyńską-Ślusarz.

Wspólne zdjęcie moderatorów DKK dopełniło całości wydarzenia. Następny Jubileusz może za 5 lat? Jeżeli tak to będzie nosił nazwę Kryształowy.

Opiekun DKK dla Dorosłych
Ewa Krukowska

przyjaciele kawy logo sbp logo dkk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Cynowy jubileusz we włodawskim DKK